Nový termín prehliadky na Kališti – 2.10.

Písal sa rok 1944. Večer 29. augusta krátko po 20:00 hodine podplukovník generálneho štábu Ján Golian vyslal vojenským posádkam heslo „Začnite s vysťahovaním“. To bol signál na začiatok Slovenského Národného povstania. Jednej z kľúčových udalostí slovenských dejín, aj vďaka ktorej Slovensko stálo na strane víťaznej koalície.
 
Vydaj sa s nami spoznať osud miesta, ktoré je neoddeliteľnou súčasťou dejín Slovenského Národného povstania v regióne Stredné Slovensko – vypálenú obec Kalište. Počas prehliadky ťa vtiahneme do dôb minulých a priblížime ti osudy ľudí navždy spojených s týmito významnými historickými udalosťami. Komentovanou prehliadkou s prvkami inscenácie ťa prevedú historici z múzea SNP v Banskej Bystrici Mgr. Lucia Sotáková, PhD. a Mgr. Juraj Lepiš, PhD. a členovia klubu vojenskej histórie Golian.

1. okruh o 14:00
2. okruh o 17:00
(obsah prehliadok je rovnaký)

Miesto stretnutia: pred vstupom do areálu

Na oba okruhy na Kališti si môžete pri kúpe lístka dopredu rezervovať autobusovú prepravu z Banskej Bystrice.
 
Prepravu na Kalište je nutné rezervovať a zakúpiť vopred spolu so vstupenkou na prehliadku.
Max. kapacita je 49 osôb. Minimálny počet účastníkov pre uskutočnenie je 30 osôb.
 
Odchod autobusov z Banskej Bystrice:
pre 1. okruh – 13:00 parkovisko na Mičinskej ceste, 16:05 Železničná stanica BB
pre 2. okruh – 16:00 parkovisko na Mičinskej ceste, 19:05 Železničná stanica BB
 
Odchod autobusov z Kališťa:
pre 1. okruh – 16:00
pre 2. okruh – 19:00

CENA ZÁŽITKU
Dospelý 5€, s dopravou z BB 7 €
Zľavnený (deti od 6 do 15 rokov, študenti s ISIC, seniori, ZŤP) 3€, s dopravou z BB 5€, deti do 6 rokov zdarma

Lístky si môžete zakúpiť online v predpredaji TU alebo priamo na mieste pred začiatkom prehliadky (platba možná iba v hotovosti).

UPOZORNENIA:
Na večernú prehliadku vám odporúčame priniesť si vlastnú čelovku alebo baterku. V prípade, že bude v dobe konania prehliadky okres BB v červenej fáze si organizátor vyhradzuje právo sprístupniť prehliadku iba pre kategóriu OTP s maximálnou povolenou kapacitou 150 osôb. Osobám, ktoré si lístok zakúpili pred 22.9. (t.j. pred vyhodnotením covid automatu pre týždeň 27.9.-3.10.) a nespadajú pod kategóriu OTP bude vstupné vrátené v plnej výške.

Menu