Skibusy v regióne Stredné Slovensko

Aj túto zimnú sezónu sme si pre vás v regióne Stredné Slovensko pripravili trojicu zimných skibusov. Využite komfortnú a ekologickú jazdu skibusmi k upravovaným bežkárskym tratiam a do rodinných lyžiarskych stredísk.

AKTUÁLNE INFORMÁCIE O PREMÁVANÍ SKIBUSOV

víkend 5.-6. február
skibus Banská Bystrica – ŠachtičkyPREMÁVA
skibus Banská Bystrica – DonovalyPREMÁVA
skibus Kremnica – SkalkaPREMÁVA

Aktualizované 3.2.2022

Skibus Banská Bystrica-Šachtičky vás zavezie do prímestského strediska Šachtičky, ktoré ponúka široké možnosti zimných radovánok pre náročných lyžiarov aj pre rodiny s deťmi. Upravovanými bežkárskymi trasami je toto stredisko spojené s Donovalmi.

Skibus Banská Bystrica-Donovaly vás privedie do TOP strediska PARK SNOW Donovaly, kde nájdete zjazdovky s celkovou dĺžkou 11 kilometrov a 14 vlekov, ktoré si užijete aj počas večerného lyžovania. Samozrejmosťou sú moderné lanovky a kabíny zaručujúce rýchlosť a pohodlnosť. Na Donovaloch nájdete upravované bežkárske okruhy a trate, ktorými sa dostanete až na Šachtičky.

Skibus Kremnica-Skalka vás prepraví priamo do bežkárskeho raja v Kremnických vrchoch – na Skalku pri Kremnici, kde je pravidelne upravovaných až 70 km tratí pre bežecké lyžovanie. Trasy sú pravidelne upravované, vedú na jednej strane až do dediniek Kordíky a Králiky na bystrickej strane a na druhej strane zasahujú do Turčianskej kotliny. Pre milovníkov lyžovania je tu stredisko Skalka aréna.

Skibusy z Banskej Bystrice budú premávať od 1. januára do 13. marca 2022 počas víkendov, sviatkov a jarných prázdnin v Banskobystrickom kraji. Kapacita autobusov je 50 osôb a premávajú 2-krát denne v oboch smeroch.

Skibus z Kremnice bude premávať od 18. decembra 2021 do 19. apríla 2022 počas víkendov, sviatkov a školských prázdnin. Kapacita autobusu je 15 osôb a premáva 6-krát denne v oboch smeroch (od 1. marca 7-krát denne).
Okrem skibusu premáva na Skalku aj spoj prímestskej autobusovej dopravy premávajúceho z Kremnice o 9:00. Od 27.12.2021 do 11.03.2022 spoj premáva denne.

Cestovné pre všetky skibusy je 1,5€ pre jednosmernú a 2€ pre obojsmernú jazdu.

Skibusy budú premávať iba v prípade priaznivej pandemickej a meteorologickej situácie. Prosíme cestujúcich, aby rešpektovali aktuálne protiepidemiologické opatrenia a aby počas celej jazdy mali prekryté horné dýchacie cesty. Aktuálne informácie sledujte na FB stránke OOCR Stredné Slovensko.

Konkrétne časy a dátumy premávania nájdete po rozkliknutí cestovných poriadkov:

Grafikon Banská Bystrica – Donovaly

Grafikon Banská Bystrica – Šachtičky

Grafikon Kremnica – SkalkaJazdy skibusov finančne podporil Banskobystrický samosprávny kraj a Ministerstvo dopravy a výstavby SR.

Menu